Nowy czynnik chłodzący 1234 YF już w naszej ofercie!


Obsługujemy układy klimatyzacji z czynnikiem chłodzącym R134a jak również z przyjemnością informujemy, ze  obsługujemy również układy klimatyzacji w pojazdach gdzie stosowany jest nowy czynnik chłodzący o symbolu R 1234YF.

Klimatyzacja

Chłodne wnętrze samochodu podczas upałów w dzisiejszych czasach powoli staje się normą, a nie luksusem Klimatyzacja samochodowa, oprucz schładzania wnętrza, pełni również rolę osuszacza powietrza. Jest to szczególnie przydatna funkcją w mokrym okresie jesiennym, gdy parują nam szyby od wewnątrz.

     Wszyscy czołowi producenci pojazdów dla utrzymania sprawności układu zalecają wykonywanie pełnego serwisu klimatyzacji raz na 2 lata

 

Napełnianie klimatyzacji

Właściwa ilość czynnika chłodzącego wpływa na skuteczność układu i zapobiega uszkodzenią całego układu (czynnik jest także nośnikiem oleju chroniącego sprężarkę).

Utrata czynnika na pozimie 10-15% rocznie jest procesem naturalnym. Podczas serwisu urządzenie oprużnia układ z czynnika, oczyszcza go oraz cały układ z wody. Na koniec napełnia układ właściwą ilością czynnika oraz nowego oleju.

usługa zawiera następujące czynności:
-recykling czynnika
-osuszanie układu|(wykonanie próżni)
-sprawdzenie szczelności metodą podciśnienia
-napełnienie świeżym olejem
-napełnienie świeżym czynnikiem R134a

 
 

Do dezynfekcji (tzw. odgrzybiania klimatyzacji) wykorzystujemy profesjonalny generator ozonu

  • neutralizuje bakterie, pleśnie oraz roztocza, które mogą być obecne w parowniku i kanałach rozprowadzających powietrze auto klimy,
  • usuwa z wnętrza dokuczliwe zapachy, m. in.: benzyny, dymu papierosowego, stęchlizny,
  • zamienia trujące gazy – jak tlenek węgla (CO) i tlenek azotu (NO) – w gazy nieszkodliwe dla zdrowia.

Auto-Gaz JUNIOR radzi!

  1. Skontroluj raz do roku klimatyzację (lub za każdym razem, gdy czujesz, że efektywność chłodzenia znacząco spada).
  2. Pamiętaj o okresowej wymianie filtra przeciwpyłkowego (co 15 tys. km lub co rok).
  3. Co najmniej raz w roku przeprowadź dezynfekcję układu klimatyzacji.
  4. Pamiętaj o uruchamianiu klimatyzacji w trybie chłodzenia – czyli włączaniu przycisku A/C – przynajmniej raz na dwa tygodnie, zwłaszcza zimą, kiedy rzadko z niej korzystamy. Jest to konieczne, by zapobiec rozszczelnieniu osi sprężarki i aby wiosną nie spotkała nas przykra niespodzianka wiążąca się z kosztowną naprawą.