W ofercie usługowej naszej firmy posiadamy nowoczesne  urządzenie do regulacji geometrii  pojazdów osobowych


Ustawienie geometrii kół to czynność, o której powinien pamiętać każdy kierowca. Regulacja ta pozwala na zwiększenie komfortu jazdy i poziomu bezpieczeństwa. Poza tym auto z właściwie ustawioną geometrią zużywa mniej paliwa (mniejsze opory). Odpowiednio ustawiona geometria kół znacznie przedłuża życie opon, jak również elementów układu kierowniczego oraz zawieszenia 


Nieprawidłowa wartość badania zbieżności kół – skutki

Parametr ten posiada przede wszystkim wpływ na komfort jazdy, precyzje kierowania, prędkość eksploatacji elementów zawieszenia i ogumienia oraz bezpieczeństwo podróży. Jeśli koła są ustawione względem siebie nieprawidłowo to wcześniej czy później odczujemy tego skutki, a mogą to być między innymi:

  • trudności lub brak możliwości utrzymania prostego kierunku jazdy,
  • nierównomierne zużycie opon,
  • nieprawidłowa wartość oporu toczenia (auto na prostej drodze szybciej wytraca prędkość, generuje większe spalanie oraz ma mniejszy lub większy wpływ na osiągi pojazdu),
  • opóźnienie momentu skrętu ze względu na nieprawidłową wartość powierzchni stycznej opony z drogą (przez to auto może generować odczucie bezwładu na ostrych zakrętach, a przy małym doświadczeniu kierującego nawet doprowadzić do kolizji).
Dlaczego geometria kół ulega zmianie?

Zmienia się ona w trakcie użytkowania auta z powodu zużycia elementów zawieszenia, na skutek wjechania w większą dziurę, po kolizji i wypadku, jak również po ingerencji w układ zawieszenia i kierowniczy, polegającej na montażu nowych elementów lub zamontowaniu nowych opon.

Trzeba pamiętać o tym, że w przypadku poważnych uszkodzeń, odniesionych w czasie wypadku, przywrócenie właściwej geometrii może być niemożliwe. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy doszło do poważnego skrzywienia podwozia, albo gdy samochód został uderzony w koło.